Konserwacja. Mabor, Hurtownia Skór Swarzędz

GLAT LEDER PFLEGE SET czyści, pielęgnuje, a także impregnuje tapicerke na długi okres czasu. W sklad zestawu wchodzi środek czyszczący za pomocą, którego usuną Panstwo zabrudzenia oraz środek pielegnujący, który zapewni skórze najwyzszą pielegnacje, konserwacje, impregnacje oraz odswieżą jej pierwotny kolor. Dzieki unikalnym formułą zawartym w naszych środkach skóra nie starzeje sie i pozostaje piekna przez wiele lat.

Stosując GLAT LEDER PFLEGE SET, co najmniej 2 razy w roku, przywraca się jej dawny kolor oraz odbudowuje warstwe ochronna, która w normalnych warunkach sciera sie juz po kilku miesiącach użytkowania.

Cena zestawu GLAT LEDER PFLEGE SET zawierajacego 250ml środka czyszczącego i 250ml środka konserwującego oraz gąbkę i szmatkę do czyszczenia wynosi 40 zł brutto.
Konserwacja oraz użytkowanie skór naturalnych przeznaczonych na obicia tapicerskie i bliskoznaczne.
Nowoczesne metody garbowania i wykonczenia dają materiał miekki, lekki i odpowiedniej ciągliwości i elastyczności. Ten rodzaj skór bedzie prawidłowo spełniac swą role przy zachowaniu nastepujacych warunków:
1. przeprowadzać co pewien czas prawidłową konserwacje skór i powłoki kryjącej (z reguły poliuretanowej)
2. czyszczenie i małe odswieżanie skóry może być przeprowadzane miękką szczotką i szmatką bawełnianą o małej wilgotności, można dodać minimalną ilość środka emulujaco-dyspergującego
3. do konserwacji tego rodzaju skór najodpowiedniejsze są pasty na podłożu silikonu z dodatkiem wosku pszczelego
4. gruntowną prawidłową konserwacje, czyszczenie skór powinien przeprowadzać zakład specjalistyczny do renowacji skór
5. unikać zamoczenia i przechowywania w środowisku wilgotnym
6. nie wolno czyścić ani pocierać żadnymi rozpuszczalnikami
7. unikać kontaktu z węglowodorami aromatycznymi
8. unikać kontaktu termicznego powyżej 40o Celsjusza, ponieważ jest to szkodliwe dla skóry
9. nie wskazane jest do konserwacji używanie róznego rodzaju past na bazie rozpuszczalników np. aceton, terpentyna, toluen, benzyn
10. w przypadku zamoczenia, delikatnie osuszyć, przez sączenie najlepiej bibułą i suszyć w znacznym przewiewie, temperatura suszenia nie moze przekroczyc 30o Celsjusza
11. nie wolno intensywnie pocierać skóry i to wielokrotnie, ponieważ może dojść do uszkodzenia powłoki kryjącej, a tym samym skóry
12. stosowanie nie odpowiednich środków do konserwacji i czyszczenia skór powoduje uszkodzenie powłoki kryjącej, a w nastepstwie skóry (rzemienia)
13. wszystkie skóry nowoczesnego garbowania i nowoczesnego wykończenia wykazują małe powinowactwo do wydzieliny potno-łojowej, tym bardziej jeżeli jest to na podbudowie różnych związków kosmetycznych - pot był i jest zawsze agresywny do powłoki kryjącej - a pod wpływem potu skóra zawsze zmienia nieodwracalnie swą barwę.